Polecamy

Szczawnica - idealne miejsce na wakacje w Pieninach!

Beskidy to jedno z tych miejsc na Ziemi, które trzeba choć raz w życiu zobaczyć. Położona w Beskidach Zachodnich Szczawnica jest idealnym ośrodkiem wypoczynkowym i uzdrowiskowym z bogatą ofertą turystyczną. Miasto leży nad Potokiem Grajcarka, za którym wznoszą się Pieniny. Jest to świetna baza do zwiedzania polskich skarbów przyrody.

 

Atrakcje Szczawnicy


Szczawnica słynie ze swojego Uzdrowiska, do którego należy pijalnia wód mineralnych, sanatoria i zakład przyrodoleczniczy. Jest to jednak miasto polecane też osobom, które cenią sobie aktywny wypoczynek: można tutaj odbyć spływ Dunajcem, skorzystać z parku linowego czy zobaczyć Pieniński Park Narodowy. Młodzież ucieszy się na rafting, czyli ekscytujący spływ pontonem wśród fal Dunajca. Nietrudno pogodzić wypoczynek z aktywnym zwiedzaniem, wybierając hotel w Szczawnicy oferujący basen i SPA. Oferty hoteli w Pieninach są tak różnorodne, że nietrudno znaleźć coś odpowiedniego.


Wakacje pełne zachwytu


Pieniny to idealne miejsce dla wszystkich wrażliwych na piękno. Spacer po górach to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również możliwość zobaczenia pięknych wodospadów (np. zapierający dech w piersiach wodospad Zaskalnik) czy Wąwozu Homole. Są to przepiękne skarby natury. Spędzając wakacje w Szczawnicy, warto zobaczyć fascynującą cerkiew w Jaworkach czy słynne Muzeum Pienińskie, a także najstarszy park zdrojowy w tym mieście, czyli Park Górny. Można też wziąć udział w spływie pontonowym lub wybrać się do parku linowego. Prawdziwą atrakcją jest rezerwat Biała Woda - pozostałość po wsi łemkowskiej. To nie lada gratka dla miłośników historii. Wygodnym sposobem na zwiedzanie okolicy jest wybór trasy rowerowej, co umożliwia zobaczenie większej ilości atrakcji w krótszym czasie, a także zadbanie o swoją kondycję. Warto przyjechać do Szczawnicy chociażby po to, aby pooddychać świeżym powietrzem oraz zrelaksować się w otoczeniu najpiękniejszych skarbów przyrody.


Organizacja wyjazdu


Ze względu na ilość atrakcji dostępnych w Szczawnicy, dobrze jest jak najdokładniej zaplanować swoją wycieczkę. W tym celu dobrze zastanowić się, czy wolimy aktywny wypoczynek i spacery po górach, czy może stawiamy na relaks w ośrodku SPA. I jedno i drugie jest możliwe w tym malowniczym miasteczku! To także dobre kryterium, jeśli chodzi o noclegi w Szczawnicy. W zależności od preferencji można zdecydować się na kwaterę prywatną, nocleg na campingu albo w schronisku. Spragnionych luksusu zadowolą piękne hotele w Szczawnicy. Najlepiej rozpocząć szukanie zakwaterowania jak najszybciej, aby móc wybrać spośród wielu ofert. W wielu miejscach noclegowych wyżywienie jest zagwarantowane, ale przyjemnym urozmaiceniem będzie wizyta w którejś z lokalnych restauracji. Listę polecanych punktów gastronomicznym można znaleźć na stronie http://www.szczawnica.nrs.pl. Przed wyjściem na szlak pieszy warto sprawdzić, gdzie można dobrze zjeść podczas zwiedzania na przykład Trzech Koron.


Odpowiedni hotel, czyli relaks dla całej rodziny


Planując wyjazd, należy zadbać, aby każdy członek rodziny był zadowolony. Przeglądając oferowane noclegi w Szczawnicy trzeba więc zwrócić uwagę nie tylko na standard albo ceny, ale również lokalizację i atrakcje. Warto także zadać sobie pytanie, czy lepiej spędzić ten wakacyjny czas w skromnym pokoju hotelowym czy apartamencie? Odpowiednim źródłem informacji będzie baza opisująca hotele i pokoje w Szczawnicy: http://www.szczawnica.nrs.pl/bazanoclegowa/typ/2,hotele/. Szeroka oferta noclegów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć miłej podróży!