Polecamy

Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

Szczawnica to miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez turystów zarówno latem jak i w sezonie zimowym. Nie powinno to dziwić – miasto oferuje bardzo ciekawe atrakcje turystyczne. Poniżej zaprezentowane zostaną najważniejsze z nich.

Dunajec – największa atrakcja

Pieniny oraz Beskid kojarzone są z jedną główną atrakcją jaką jest spływ Dunajcem. Funkcjonuje on od kwietnia do października i gwarantuje doskonałe wrażenia na około 20-kilometrowej trasie. Oprócz tego umożliwia podziwianie pięknych krajobrazów oraz cieszenie się doskonałym mikroklimatem. Jeżeli jednak potrzeba większych wrażeń, organizowane są również spływy pontonowe.

Szlaki dla turystów

Choć Szczawnica oferuje liczne szlaki turystyczne, ten w wąwozie Homole należy do najpopularniejszych. Szlak biegnący w okolicach szumiącego potoku, w którym zobaczyć można wielkie głazy i kamienie jest obowiązkowym elementem każdej pieszej wycieczki, jeżeli odwiedza się Szczawnicę. Wędrówkę można rozpocząć tak, aby wąwóz był początkiem lub też końcem wycieczki, zaś przyroda znajdująca się w jego bliskiej okolicy z pewnością nie pozwoli się nudzić. Więcej informacji o szlakach turystycznych można zobaczyć tutaj: http://www.szczawnica.nrs.pl/szlaki-turystyczne/

 

Historia regionu

Dla osób interesujących się historią, dużą atrakcją z pewnością będzie Muzeum Pienińskie. Tam można dowiedzieć się, że miejscowość ta poszczyć się może interesującą historią. Odwiedzenie tego miejsca to doskonały pomysł zwłaszcza podczas złej pogody. Jeżeli chodzi o zabudowę oraz atrakcyjne domki Szczawnica zdecydowanie ma się czym pochwalić. Zwolennicy interesującej architektury z pewnością nie będą zawiedzeni podczas długich spacerów po uzdrowisku.

 

Spacery w wyjątkowym mikroklimacie

W Szczawnicy znajduje się także jedna z najdłuższych w Polsce promenad spacerowych. Ciągnący się wzdłuż potoku Grajcarek dwukilometrowy trakt to doskonała propozycja dla lubiących prozdrowotne spacery. Wzdłuż promenady znajduje się wiele ławek, na których można przysiąść by odpocząć i zachwycić się krajobrazem. Piękne zdjęcia tego miejsca znaleźć można tutaj: http://www.szczawnica.nrs.pl/atrakcje/promenada-spacerowa/

 

Na narty do Szczawnicy

Jednak to właśnie w sezonie zimowym Szczawnica potrafi przyciągnąć ogromne ilości turystów. Stacja Palenica to doskonała atrakcja dla narciarzy. Stok jest sztucznie naśnieżany, co umożliwia korzystanie z niego nawet podczas umiarkowanej zimy. Narciarze mogą korzystać z tras o średnim i dużym poziomie trudności – których łączna długość to ok. 4 km. Natomiast latem w stacji Palenica funkcjonuje zjeżdżalnia grawitacyjna wykorzystująca rozpędzone wózki – co jest znakomitą atrakcją dla spragnionych mocnych wrażeń.

 

Baza lokalowa

W miejscach takich jak Szczawnica noclegi bywają bardzo zróżnicowane. W miejscowości znajdują się zarówno prywatne kwatery i pensjonaty – jak również liczne hotele. Co bardzo istotne, istnieje możliwość wynajęcia apartamentu lub całego domu wakacyjnego. Zdobycie informacji na temat bazy lokalowej nie jest trudne. Na frazę: "Szczawnica noclegi" w wyszukiwarce pojawia się bardzo wiele prywatnych ofert. Jednak najwygodniej przeglądać je poprzez bazę informacyjno noclegową – http://www.szczawnica.nrs.pl/. W tym miejscu można dokładnie poznać oferty poszczególnych kwater, a także zapoznać się z cenami.

 

Atrakcji turystycznych w Szczawnicy nie brakuje – każdy znajdzie coś dla siebie zarówno w porze letniej jak i zimą. Jednocześnie nie będzie również najmniejszych problemów z odnalezieniem właściwej kwatery – ponieważ miejscowość oferuje liczne tanie noclegi. Pozwoli to na zorganizowanie ciekawego wyjazdu, jak najbardziej dopasowanego do naszych warunków finansowych.