Polecamy

Aktywny wypoczynek w Szczawnicy - Park Linowy ABlandia

Park Linowy ABlandia w Szczawnicy zlokalizowany jest tuż nad brzegiem rzeki Grajcarek u podnóża Małych Pienin. To wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek. Znajduje się tu szereg atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych.



Położenie parku


Park Rozrywki ABlandia w Szczawnicy zlokalizowany jest w wyjątkowym miejscu, nad brzegiem rzeki Grajcarek, wpadającej do Dunajca, w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę oraz najdłuższej Promenady w Polsce. Atrakcje i przeszkody umieszczone są w malowniczym otoczeniu wśród drzew.



Dostępne trasy


Park Linowy ABlandia oferuje trasę dla maluchów oraz trzy trasy poprowadzone na różnych wysokościach i o różnym stopniu trudności:


  • WYSPA PIRATÓW - rozrywka przygotowana dla dzieci od 3 roku życia. Na tej trasie znajdują się atrakcje dla najłodszych związane z klimatem pirackim - uwielbianym przez dzieci! Wśród nich wymienić można chociażby tratwę, koło sterowne czy wieżę bociania. Trasa jest bezpieczna - chroniona w całości siatkami asekuracyjnymi. Tu każde dziecko poczuje się jak prawdziwy pirat!


  • TRASA ŻÓŁTA - jest to trasa przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia i o minimalnym wzroście 110 cm. Pokonując tę trasę Twoja pociecha nie tylko aktywnie spędza czas w zdrowym środowisku, ale także uczy się oceniać ryzyko i podejmować właściwe decyzje, przełamuje swoje lęki i rozwija kreatywność. Na trasie znajdują się kładki, belki, zjazd tyrolski i wiele innych atrakcji.


  • TRASA ZIELONA –  jest to najdłuższa trasa Parku ABlandia W Szczawnicy, jednocześnie uniwersalna i stosunkowo łatwa - doskonała dla dorosłych i starszych dzieci. 20 rozmaitych przeszkód na wysokości około 6 do 9 metrów nad ziemią to idealna atrakcja na początek, która dostarczy wiele pozytywnych wrażeń i zachęci do dalszych doświadczeń! Szkolenie oraz przejście przeszkód trasy zielonej zajmuje około 1,5 godziny.


  • TRASA CZARNA - trasa ta zaliczana jest do ekstremalnych, należy do najbardziej wymagających tras linowych spotykanych w tego typu parkach. Jej przebycie z jednej strony wymaga sporo wysiłku, z drugiej pozwala uzyskać przyjemność z pokonywania trudnych przeszkód. To idealna trasa dla twardzieli, lubiących adrenalinę i ekstremalne doświadczenia na łonie natury. Jej przebycie może trwać 3 godziny lub krócej, w zależności od kondycji fizycznej i odwagi w pokonywaniu przeszkód.



Pozostałe atrakcje Parku Linowego ABlandia


Na terenie parku znajduje się także kort do gry w tenisa (niezbędny sprzęt do gry można wypożyczyć na miejscu) oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Przy parku czynny  jest także kiosk z przekąskami. Na miejscu istnieje możliwość zorganizowania imprez integracyjnych, wieczorów kawalerskich i urodzin. Taka atrakcja z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników imprezy!



Godziny otwarcia i ceny biletów


Parku Linowy ABlandia w Szczawnicy w okresie wakacyjnym otwarty jest codziennie od godziny 10 do 19. Przed przyjazdem do parku warto wcześniej wysłać zapytanie odnośnie możliwości rezerwacji. Ceny biletów wahają się od 26 do 38 w zależności od trudności trasy (osobny cennik dla Trasy Czarnej) i możliwości udzielenia ulgi.



Okazuje się, że wcale nie trzeba wybierać się w długie i drogie podróże zagraniczne, aby miło i ciekawie spędzić wakacje czy krótki urlop. Szczawnica to doskonałe miejsce na wypoczynek, również dla rodzin z dziećmi. Nie pozostaje nic innego jak życzyć owocnych poszukiwań, emocjonujących doświadczeń i udanych wypraw!

 

Więcej informacji o atrakcjach Szczawnicy na stronie http://www.szczawnica.nrs.pl/.