Aktualności:Szczawnica w smartphonie 1 Październik 2013 o 17:00

Multimedialny przewodnik „Szczawnica” to aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne stworzona przez firmę Apli Media Sp. z o.o. dla Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy, jako część cyklu przewodników turystycznych. Każdy z punktów na takiej trasie posiada swój szczegółowy opis, a także galerię zdjęć oraz krótki, film wideo. Turysta może dowiedzieć się wszystkiego o historii i specyfice chociażby Placu Dietla, czy urokliwych cerkwi w Szlachtowej i Jaworkach. Każdy obiekt posiada ścieżkę dźwiękową stanowiącą audio przewodnik. 

Przy każdym obiekcie znajduje się dział „wydarzenia”, w którym turysta znajdzie aktualizowane na bieżąco informacje o odbywających się w pobliżu wystawach, koncertach, festiwalach, spektaklach, ale również o wydarzeniach sportowych. Dzięki temu tak zimą, jak i latem znajdziemy tu dodatkowy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Przewodnik dzięki szerokiej bazie obiektów dodatkowych doradzi turystom gdzie najlepiej udać się na obiad, gdzie przenocować. Pomoże również odnaleźć stację benzynową, bankomat, aptekę, placówki służb, ale również nieuwzględnione na rekomendowanej trasie muzea i placówki kultury.

Uzupełnieniem kompleksowej informacji zawartej w aplikacji jest mapa, na której można bez trudu określić swoje położenie dzięki systemowi lokalizacji GPS. 

Multimedialne przewodniki  są tworzone przez doświadczonych dziennikarzy, autorów tekstów, podróżników i producentów filmowych. Wykorzystanie technologii QR-code ułatwia szybkie pobieranie aplikacji na telefon użytkownika.

QR Code do aplikacji: 

UM Szczawnica