Aktualności:Góralski Festyn Rodzinny - zakończony 13 Sierpień 2012 o 12:00

11 sierpnia w Szczawnicy na Placu Dietla odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Związek Podhalan oddział w Szczawnicy. Impreza ta- organizowana rokrocznie w sierpniu – jest nie lada okazją dla turystów do bliższego poznania kultury góralskiej.

Festyn tradycyjnie rozpoczął się o 13 korowodem ulicami miasta, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród gości odwiedzających w tym dniu Szczawnicę.

O 13.45 nastąpiło uroczyste otwarcie i od tego momentu plac Dietla i scena należały wyłącznie do górali. Wśród osób występujących byli między innymi: Mateusz Kos, Milena Walosik, zespół „Ślebodni” z Leśnicy Gronia, zespół „Pieniny” z Krościenka nad Dunajcem.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych gości: w przerwach między występami mieli oni okazję wykazać się w różnego rodzaju konkursach takich jak bieg z piłeczką ping-pongową.

Na Festynie nie mogło również zabraknąć pokazu mody, inspirowanej góralszczyzną, której autorką była Marta Polaczyk. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem prezentowanej kolekcji.

Niezaprzeczalną atrakcją był kabaret „Masztalscy”, który swoim występem rozbawił wszystkich gości do tego stopnia, że śmiech było słychać w całych Pieninach.

Ostatnim punktem imprezy była wspólna zabawa taneczna przy zaproszonym zespole muzycznym.