Aktualności:Sztuka regionalna „Wesele Góralskie" 19 Lipiec 2012 o 13:03

Ponownie po 90 latach w Dworku Gościnnym wystawiona zostanie, sztuka regionalna „Wesele Góralskie". Początek seansu 20 lipca o godz. 19.00. To wydarzenie kulturalne jest jednym z punktów obchodów 110 lat Zespołu im. Jana Malinowskiego.

W ramach obchodów Jubileuszu, od 16 lipca do 15 sierpnia 2012 roku, w Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla można także zwiedzać wystawę zat. „Zespół i Sztuka - 110 lat Zespołu im. Jana Malinowskiego oraz 90 lat sztuki regionalnej „Wesele Góralskie".

Zespół regionalny im.Jana Malinowskiego jest najstarszym zespołem na terenie Pienin. Działalność rozpoczął jako Kółko Amatorskie w 1904 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy założone przez druha Jana Malinowskiego - rodowitego górala i znanego społecznika. W dzisiejszychczasach członkowie zespołu starają się wiernie naśladować tradycje swoich poprzedników. W swoim repertuarze oprócz Weseła Góralskiego ma także wiele przedstawień regionalnych zwyczajów m.in. "Wieczory w Izbie kondzielnej" czy "Śmidus" i "Zwyczaje kolędnicze".