Aktualności:Ulica Szalaya do modernizacji 8 Lipiec 2008 o 20:23

Samorząd Szczawnicy będzie wspólnie z Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu kompleksowo modernizować ul. Szalaya w Szczawnicy. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęta została uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi nowotarskiemu.

Podjęta uchwała pozwala burmistrzowi Szczawnicy na podpisanie umowy o wspólnej realizacji inwestycji na ul. Szalaya na odcinku ponad 800 metrów - od ul. Zdrojowej do ul. św. Krzyża. Zadanie obejmuje opracowanie projektu wykonawczego i realizację przedsięwzięcia. Koszt szacuje się na ponad 2 mln zł, przy czym miasto sfinansuje 50 procent inwestycji. Efektem kompleksowej modernizacji ul. Szalaya ma być poprawa płynności ruchu, większy komfort użytkowania drogi i chodników, a także umożliwienie przeprowadzenia kompleksowego remontu sieci wodociągowej oraz kanalizacji burzowej i sanitarnej.

- Mam nadzieję, że również powiat nowotarski zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przychyli się do realizacji tej inwestycji i zostanie ona przeprowadzona w 2009 roku, natomiast płatność byłaby rozłożona na dwa lata - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda. - Wygląd Szczawnicy Wyżnej byłby inny, ale też komfort użytkowników drogi - bez porównania ze stanem obecnym. Centralna droga uzdrowiska na całej długości wymaga wielu inwestycji i mam nadzieję, że jest to pierwszy krok w przebudowie głównej ulicy Szczawnicy w jej centrum. (TEZ)

Utworzony:2008-07-08 08:52:06
Autor:"Dziennik Polski" 2008-07-07